|
2010-06-27 XI Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (strona 1 z 1)
Kolejne, XI Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych za nami. Organizatorzy mogą czuć się usatysfakcjonowani: dopisali uczestnicy, zwiedzający i… niebo – obdarzając piękną pogodą. Organizacje zaprezentowały się ciekawie, kolorowo i smacznie. Mieszkańcy Elbląga, którzy spędzili niedzielne popołudnie na Starym Rynku mogli zobaczyć, że elbląskie organizacje mają dla nich bogatą ofertę usług i atrakcji.
Od Bramy Targowej w stronę katedry, za rzędem ławek przed sceną, ciągnął się rząd namiotów, pod którymi 32 organizacje pozarządowe prezentowały swoją działalność. Prezentacja miała różną formę: nie tylko plakaty i ulotki ale i serwowanie ciast i pierogów, bicie monety kaperskiej, malowanie wakacyjnych makijaży i wiele innych atrakcji. Można było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru, pochodzić na szczudłach, pobębnić na bębnach, puszczać bańki mydlane czy pograć w uliczne skrable, Oczywiście nie zabrakło pięknych wyrobów artystycznych, były też modele różnorodnych pojazdów. Organizacje mogły też zaprezentować się na scenie i przed mikrofonem konferansjera.
Poza organizacjami elbląskimi rozstawiły swoje namioty także goście z „miejsc z duszą”. Tak nazwano wsie, które budują swoją nową tożsamość nadając swojej miejscowości charakter oparty na pomyśle związanym z historią, tradycją lub lokalna atrakcją: Suchacz – Wioska Kaperska, Pogrodzie – Wioska Dzieci, Kadyny Cesarskie. Aniołowo tradycyjnie częstowało Anielskimi przysmakami i kusiło Diabelskimi atrakcjami. Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zorganizowało dla nich spotkanie z ekspertami od turystyki, którzy doradzali, jak utworzyć atrakcyjny produkt turystyczny. Jednym z ekspertów był prof. Janusz Hochleitner.
Wśród gości nie zabrakło też czworonogów: grupka przemiłych psów ze schroniska szukała dla siebie domów.
Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych upływającą w tym roku 15.rocznicę swojego istnienia uczciło stosownej wielkości (i smaku) tortem.
Atrakcyjność stoisk oceniło jury, które pierwsze miejsce przyznało stoisku Wioski Kaperskiej.
Uczestnicy Forum mogli też poznać tegorocznego laureata Konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak. Zostało nim Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Teatr z bliska", za innowacyjność, kreatywność oraz nie zrażanie się przeciwnościami w pracy społecznej. Nagrodzona inicjatywa to II Festiwal Amatorskich Zespołów Teatralnych DESKA w Elblągu. „Teatr z bliska” otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2.000 zł, ufundowaną przez Fundację Elbląg, przeznaczoną na działalność statutową Stowarzyszenia.
Laureat został wyłoniony spośród 6 wnioskodawców, przez Kapitułę Konkursu złożoną z przedstawicieli Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych, Prezydenta Elbląga, Fundacji Elbląg oraz Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
Organizacje pozarządowe zaprezentowały się bardzo atrakcyjnie – pomysł EFIPu w formule „III Dzień Dni Elbląga na III Sektor” sprawdził się doskonale. Gratulacje dla organizatorów, którymi byli: Stowarzyszenie Pro Academicus , Stowarzyszenie Elbląg Europa i Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych .
Pieniądze na organizację Forum pochodziły z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz z Urzędu Miejskiego w Elblągu.
TB
Załączone pliki:
Fotogaleria:
Komentarze:
Brawo organizacje! Festyn był udany - kolorowy i wesoły, jak na początek wakacji przystało :) ----- Brawo Teresa Bocheńska za błyskawiczną relację i zdjęcia. Dziś pytanie, dziś odpowiedź :) amelia 2010-06-28 08:51:23
Wszystkie komentarze są moderowane - pojawiają się po akceptacji redakcji.
|